Trendy v kúpeľni pre rok 2021

Kúpeľňa  je to miesto, kde sa odohrávajú všetky vaše rituály starostlivosti o seba, a preto by mala byť navrhnutá s pokojom. Malo by to byť miesto kde radi trávite čas, či už si jednoducho umývate zuby alebo sa namáčate vo vani s pohárom vína a obľúbenou knihou. Takže ak máte náladu dať svojej kúpeľni facelift, už nemusíte hľadať, nechajte sa inšpirovať týmito štýlovými trendmi v dizajne kúpeľne pre rok 2021.

 

1. Pastelové farby
 
Teplé  pastelové farby  s kombináciou  priemyselnej omietky a betónu. Striedanie perleťových materiálov so saténovým pozadím, ako aj originálnymi dekoráciami s efektom 3D.
 
 
 
2. Mramor
 
Pokiaľ ide o mramor, kúpeľňa  vytvára elegantný farebný dizajn inšpirovaný  jedinečnou príťažlivosťou živice, v ktorej sa neutrálne tóny farieb stretávajú s eleganciou farieb kovov.
 
 
 
3. Veľkoformátové obklady
 
Posun smerom k obkladom väčšieho formátu naberá na sile, pretože tento štýl môže mať veľký vplyv na priestor pri súčasnom zobrazení menej línií. Veľkoformátové obklady a dlažby prepožičiavajú atmosféru luxusu, najmä v kombinácii s prírodným kameňom a materiálmi kamenného vzhľadu. Menej škárovacích línií tiež znamená menej čistenia, vďaka čomu sú dosky obzvlášť horúcou voľbou pre okolie sprchy.
Okrem veľkých formátov budú veľkým trendom v kúpeľni do roku 2021 aj netradičné obklady ( Sheer zelený dekor) ponúkané v rôznych veľkostiach, farbách, textúrach a povrchových úpravách.
 
 
 
Ak chcete dosiahnuť moderný minimalistický vzhľad môžete tiež použiť vertikálne a horizontálne ukladanie dlaždíc.
 
 
 

 

4. Podsvietené zrkadlá a skrinky na lieky
 
Traja zo štyroch majiteľov domov inštalujú nové zrkadlá počas hlavnej rekonštrukcie kúpeľne a väčšina si teraz vyberá osvetlené modely.
Podsvietené zrkadlá a skrinky  sú výnimočnou voľbou pre moderný dizajn kúpeľne. Táto zabudovaná funkcia ponúka okolité osvetlenie bez dodatočného oslnenia alebo odrazov na zrkadle, a pri stlmení sa môže zdvojnásobiť ako nočné svetlo.
 
 
Tieto jednoduché tvary s pútavým osvetlením môžu byť dekoratívne aj funkčné. Podsvietené zrkadlo vytvára na stene žiarivý efekt a vytvára ilúziu plávajúceho zrkadla.
Tento efekt možno použiť na zvýraznenie textúrovaných povrchov stien za zariadením.
 
5.Lustre, svietniky
 
Svietniky sú také ako v minulej sezóne. Vyberte si prívesky alebo dokonca veľký luster ako je ten, ktorý je uvedený v parížskom byte francúzskeho dizajnéra Jacquesa Grangeho.
 
  
 

 

 

Za účelom analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.