Hydroizolácia, alebo akoju neodfláknuť...

Pred samotným obkladaním

Predtým než začnete reálne obkladať napríklad svoju kúpeľňu, je potrebné zvážiť hydroizoláciu. Keď už je reč o kúpeľni, v nej je hydroizolácia nevyhnutná. To isté platí všade, kde je možné, že sa obklad a dlažba dostane do kontaktu s vodou. Ak nechcete mať obklad ktorý v dôsledku vlhkosti opadáva alebo nebodaj vytopiť susedov, tak hydroizoláciu nesmiete zanedbať.

Prečo?

Hydroizolácia chráni prostredie a materiál proti vode a vlhkosti. Ak napríklad začne nasiakať obklad, môže sa poškodiť alebo začať opadávať. Nato aby sa niečo takéto nestalo je potrebné na povrch ktorý budete obkladať naniesť hydroizoláciu. Samozrejme, musí to byť spravené kvalitne, inak sa po čase dočkáte nemilého prekvapenia. Ak sa v dôsledku zle spravenej hydroizolácie začne poškodzovať obklad/dlažba čo i len na jednom mieste, je viac než isté, že budete musieť spraviť celú hydroizoláciu nanovo.

Ako na to?

Hydroizoláciu možno použiť vo všetkých typoch kúpelní, kuchýň....jednoducho všade kde ju treba. Nezáleží na tvare a veľkosti miestnosti. Dôležitý je iba postup pri použití hydroizolácie. V prvom rade treba povrch dobre vyrovnať a vyčistiť od prachu a ostatných nečistôt. Hrubšiu špinu stačí pozametať metlou a prach povysávať. Povrch musí byť pred nanesením nielen čistý, ale aj suchý. Vhodné je použiť aj penetráciu, aby sa vrstvy medzi sebou lepšie previazali, okrem toho, že penetrák na seba naviaže aj zbytkovú nečistotu.

Najlepšie je použiť hydroizolačnú a zároveň zosilňujúcu tkaninu určenú na vytvorenie rýchlej a účinnej hydroizolácie na podlahách a stenách pod obklady a dlažby, platne a prvky z prírodného kameňa, pre domáce bazény, sprchovacie kúty, kúpeľne, balkóny, terasy, priemyselné kuchyne a pod. Vyhovuje najnovším predpisom pre vytvorenie spojenej izolácie priamo pod obklady a dlažby, v interiéri a exteriéri.

Ak sa budete držať našich rád, Vaša kúpeľňa bude nielen dobre vyzerať, ale aj plniť svoju funkciu na 100 percent.

Za účelom analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.