Je lepšia akrylátová alebo smaltovaná vaňa?

Bez ohľadu na to, či ide o akrylátovú alebo o smaltovanú vaňu, na prvom mieste je vždy kvalita výroby. Zákazníci často odsudzujú materiál, s ktorým už majú negatívne skúsenosti, ale neuvedomujú si, že kvalita do veľkej miery závisí aj od výrobcu. Vždy je dobré preveriť si značku, výrobcu a kvalitu jeho produktov. Prípadne si vyhľadať rôzne referencie či skúsenosti s daným výrobcom.

Akrylátové vane

Vyrábajú sa z akrylátového plastu, ktorého hrúbka je od 4,5 mm do 8 mm. Pri výrobe sú spevňované spodné časti vane aj jej nosná konštrukcia, v závere sa ešte celé spevňujú skleneným vláknom. Získame tak silnú vaňu za nižšiu cenu.

Cena je priaznivá

 Akrylátové vane sú vo všeobecnosti lacnejšie ako smaltované. Je to hlavne z dôvodu ich jednoduchšej a masovej výroby.

Kvalita je postačujúca

V dnešnej dobe sú už vďaka moderným technológiám spevňovania, akrylátové vane silné a kvalitné. Navyše sú dostupné v rôznych tvaroch a dizajnoch. Na rozdiel od smaltovaných vaní, je ich tvarový výber bohatší, pretože akrylát je ľahšie tvarovateľný. 

Komfort je zaručený

Ľudia často preferujú akrylátové vane práve z toho dôvodu, že sú teplejšie na dotyk. Vďaka tomu, že neobsahujú žiadne póry, sa veľmi ľahko čistia. Kvalitne spracovaný hladký povrch zabraňuje nečistotám, baktériám a plesniam, aby sa udržali. V prípade poškriabania alebo odretia povrchu, je možné akrylátovú vaňu jednoducho opraviť.

Smaltované vane

Sú vyrábané z plechu ocele, ktorý sa spracováva do požadovaného tvaru. Potom je oceľ vyčistená a ošetrená smaltovou úpravou. Následne je vaňa vypálená, aby sa zabezpečila silná chemická väzba medzi oceľou a smaltom.

Výnimočná kvalita a dlhotrvajúca životnosť

Smaltované vane sú odolné, trvácne a je takmer nemožné ich poškriabať. Ich sila a kvalita sa prejavuje aj v nemožnosti odštiepenia alebo odlomenia časti vane. Smaltované vane sú tiež odolné voči UV žiareniu a chemikáliám. V praxi to znamená, že farba vane nevybledne a vyzerá ako nová aj po rokoch. Zároveň pri jej čistení nehrozí, že by ste ju poškodili.

Nemá póry

Rovnako ako akrylátové vane, ani smaltované nemajú póry. Vďaka tomu sa ľahko čistia a sú hygienické.

Chladnejšie na prvý dotyk

Smaltované vane sú v porovnaní s akrylátovými na prvý dotyk často chladnejšie. Netrvá to však dlho a vďaka oceli, ktorá dokáže dobre viesť teplo, sa rýchlo zahrejú.

Eco-friendly

Keďže oceľ je prírodný materiál, je recyklovateľný a teda priateľskejší k životnému prostrediu. Smaltované vane sú kompletne recyklovateľné, zatiaľ čo akrylátové vane sa vyrábajú spaľovaním fosílnych palív.

Čo si vyberiete vy? 

Smaltované aj akrylátové vane majú svoje výhody. Ak sa rozhodujete na základe rozpočtu, lepšou voľbou je pre vás akrylátová vaňa, ktorej cena sa pohybuje od 100 do 450 eur. Ak však môžete do vane investovať väčšiu sumu, smalt je skvelou voľbou. Už od 300 eur získate nielen kvalitu, ale aj dlhoročnú životnosť.

 

(IP)

Za účelom analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.